Jury konkursu: Joanna Wiktorko, Andrzej Januszek, Andrzej Marciniec.

W roku szkolnym 2014/2015 Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Odyseja” w Strumieniu po raz pierwszy zorganizowała u siebie I Edycję Wojewódzkiego Konkursu Młodych Talentów „Karuzela z Piosenkami”. Gościem honorowym i jurorem drugiego etapu konkursowego został Mieczysław Szcześniak.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków i młodzieży szkolnej. W pierwszym etapie doświadczeni muzycy zasiadający w naszym jury spośród 70 uczestników wyłoniło tzw. Złotą Piętnastkę, która walczyła o zdobycie miejsc w konkursie-koncercie finałowym. W tej części jurorem honorowym był Mieczysław Szcześniak. Zadbaliśmy o to, by w obu częściach konkursu dzieci zostały nagrodzone za występ niezależnie od wyniku przesłuchań.

Środki finansowe na zrealizowanie przedsięwzięcia o tak dużym rozmachu Szkoła Odyseja pozyskiwała z różnych źródeł- dzięki wsparciu instytucji publicznych, firm i osób fizycznych. Honorowym patronatem „Karuzelę z Piosenkami” objęło Starostwo Powiatowe Cieszyn, Starostwo Powiatowe Pszczyna, Burmistrz Miasta Strumień i Burmistrz Miasta Pszczyna.

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się II Edycja „Karuzeli z Piosenkami”. Do grona jurorów zaprosiliśmy Grażynę Łobaszewską. Pierwszy etap konkursu odbył się 24.05.2016 zaś koncert finałowy 28.05.2016 r. od godz.9.00.w Sali koncertowej MGOK W Strumieniu.W koncercie finałowym usłyszeliśmy m.in. Grażynę Łobaszewską i chór gospel AF Music.

 

I konkurs „Karuzela z piosenkami”- 2015

3 czerwca w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbył się finał I Wokalnego Konkursu „Karuzela z piosenkami” połączony z rozdaniem nagród. Podczas koncertu organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Odyseja” ze Strumienia, dzieci i młodzież z całego województwa rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy młodsze od I-III oraz klasy starsze od IV-VI. Jury w składzie:

Joanna Wiktorko, Andrzej Marciniec, Janina Wizner wyłoniło w czasie eliminacji „Złotą Piętnastkę”, która walczyła o miejsca w konkursie finałowym. Koncert finałowy uświetnił swą obecnością gość specjalny, a zarazem przewodniczący składu Jury Pan Mieczysław Szcześniak.

Wyniki Konkursu

Grupa - Przedszkole

I miejsce –Maja Kudła
II miejsce-Anna Kamińska
III miejsce-Laura Badura

Grupa Klasy I-III

Dwa pierwsze miejsca ex equo:
I miejsce –Dobrawa Kutarba
I miejsce-Milena Kopeć
II miejsce-Maja Wronowska
III miejsce- Angelika Fudali

Grupa Klasy IV-VI

I miejsce –Agata Szwedka
II miejsce-Wiktoria Gajda
III miejsce-Kamila Czyż

Nagrody specjalne ufundowane przez firmę PRODREX
Maja Kudła, Agata Szwedka, Dobrawa Kutarba

 

II edycja - 2016

28.05.2016 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbył się finał II Wokalnego Konkursu „Karuzela z piosenkami” organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową „Odyseja” ze Strumienia. Na scenie swoje talenty zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie podstawówki.

Do zmagań stanęła blisko setka wokalistów. Przesłuchania konkursowe trwały aż dwa dni, 24 i 25 maja. Wokaliści prezentowali polskie przeboje. Jury konkursowe w składzie: Joanna Wiktorko, Andrzej Marciniec, Andrzej Januszek wyłoniło „Złotą Piętnastkę”.28.05.2016 piętnastka najlepszych walczyła o laury w trzech kategoriach wiekowych - przedszkolaki, uczniowie podstawówki klas I-III oraz IV-VI. Gwiazdą tegorocznej edycji była artystka Grażyna Łobaszewska, która oprócz przewodniczenia jury finału, uświetniła koncert mini recitalem oraz spotkaniem warsztatowym z uczestnikami konkursu i ich opiekunami i nauczycielami.

Wyniki Konkursu

Grupa - Przedszkole

I miejsce –Hubert Kawa
II miejsce-Hanna Durczok
III miejsce-Zuzanna Gazda

Grupa Klasy I-III

I miejsce –Dobrawa Kutarba
II miejsce-Hanna Zielonka
III miejsce- Milena Sambolska


Grupa Klasy IV-VI

I miejsce –Milena Kopeć
II miejsce-Michał Wojtkowiak
III miejsce-Piotr Łomozik